پیام عیدانه وزیر نیرو خطاب به همکاران صنعت آب و برق؛

پیام عیدانه وزیر نیرو خطاب به همکاران صنعت آب و برق؛

نویسنده: روابط عمومی/دوشنبه, 28 اسفند,1396/دسته ها: اخبار

یا مقلب القلوب و الابصار    یا مدبرالیل و النهار    یا محول الحول و الاحوال     حول حالنا الی احسن الحال

همکاران گرامی
جشن نوروز، ستايش «زيبايي تغيير» است. جهانِِ بدون تغيير، بوي کهنگي مي‌گيرد و از پس برآوردن نيازهاي آدمي برنمي‌آيد. هر نوروز يادآور نياز به تغيير است، تغييري که چون بهار، رويش، زندگي، پايداري و اميد را در جهان جلوه‌گر سازد.
همکاران ارجمندم در وزارت نيرو و شرکت‌هاي تابعه، عرصه حکمراني و مديريت منابع آب و انرژي و نيز ساير منابع محيط‌زيستي مرتبط نيازمند تغييرهاي نوروزي است؛ تغييرهايي که اميد برانگيزند، سبزي بيافرينند، اعتماد بسازند و چشم‌اندازي روشن پيش چشم نسل امروز و فرداي اين سرزمين بگشايند. طبيعت نيز همراه شده و ما را به اصلاحات و تغييرات درست فرامي‌خواند.
سال‌ها به بدمصرفي در استفاده از منابع آب و انرژي خو کرده‌ايم و اين امر زمستان سردي را بر حفاظت از منابع محيط‌زيستي ايران عزيز حاکم کرده است. ما به نوروزي در حکمراني و مديريت منابع آب و انرژي نيازمنديم. نوروز منابع آب و انرژي اين سرزمين با ايده‌هاي جديد، دست کشيدن از شيوه‌هاي کهنه و نادرست، دور شدن از بخشي‌نگري‌ها، همکاري درون‌سازماني و بين‌سازماني، تأکيد بر مديريت توأمان تأمين و مصرف منابع و جلب مشارکت همه ذي‌نفعان اين حوزه رخ مي‌دهد. ما همه با هم گام در اين راه نهاده‌ايم و به همراهي يکديگر اميدواريم؛ همه مردم ايران و بيشتر از همه، مسئولان و مديران ساير سازمان‌ها را به همراهي و مشارکت دعوت مي‌کنيم.
سال 1397 براي ما مملو از فرصت‌ها و چالش‌ها خواهد بود. ما بايد به کمک يکديگر بر چالش‌هاي ناشي از سال‌ها بدمصرفي فائق آييم و هم‌زمان اصلاحات کوچک و بزرگي در مديريت اين منابع را پيش ببريم. من به فرد فرد کارکنان وزارت نيرو و شرکت‌هاي تابعه هم‌چون انسان‌هايي توانمند، علاقمند ميهن و اميدوار به ساختنِ آينده‌اي پايدار مي‌نگرم و اطمينان دارم در کنار يکديگر قادر خواهيم بود بار سنگيني را که بر دوش گرفته‌ايم به مقصد برسانيم. ما اميدوارانه تلاش خواهيم کرد، از فرصت‌ها – حتي اگر کم‌آبي باشد – بهره ببريم، چالش‌ها را فرصت‌هايي براي بازنگري و بازانديشي در سياست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات خود قرار خواهيم داد و با عزم و اراده جمعي، همه مردم ايران را در ساختن ايراني آبادتر و پايدارتر، با مردماني مرفه‌تر و شادمان‌تر شريک خواهيم ساخت. ما فرزندان ايرانياني هستيم که هزاران سال در اين سرزمين، هم‌زيست با کم‌آبي، تمدني بزرگ ساختند و همانند ايشان مي‌توانيم با نگرشي واقع‌بينانه و با توکل بر خداوند متعال و به‌کارگيري عقل و علم، بر چالش‌ها غلبه کرده و سرزميني زيست‌پذيرتر و توسعه‌يافته‌تر بسازيم.
سال نو بر همه شما مبارک. سالي پر از سلامتي، موفقيت، زيبايي، همکاري، اعتماد و صلح براي شما آرزومندم. آرزو مي‌کنم در هر جاي اين سرزمين عزيز که به خدمت مشغول هستيد، زندگي‌تان قرين شادماني و زيبايي باشد.

رضا اردکانيان

Print

تعداد نمایش ها (156)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
نظر شما در رابطه با این سایت چه می باشد؟ثبت رأی  مشاهده نتایج

تاریخ آخرین به روز رسانی 1397/09/11