پدافند غیرعامل بستر مناسب توسعه پایدار و توان ملی کشور است

پدافند غیرعامل بستر مناسب توسعه پایدار و توان ملی کشور است

نویسنده: روابط عمومی/ﺳﻪشنبه, 09 آبان,1396/دسته ها: اخبار

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمان به هفته پدافند غیر عامل از ششم تا دوازدهم آبان ماه اشاره کرد و گفت : پدافند غیرعامل به معنی دفاع هوشمندانه و  ارتقا پایدار ملی است و این هفته در سال جاری با شعار «پدافند غیرعامل حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور » برگزار می شود .

مهندس علی رشیدی  به اهمیت این هفته در سخنان مقام معظم رهبری و تاکید ایشان اشاره و بیان داشت : به منظور تحقق فرامین و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا و نظر به تاکیدات ایشان مبنی بر اهمیت پدافند غیرعامل ، اقدامات شایسته ای در این شرکت شکل گرفته است و  اجرای این مهم با بهره گیری از اصول و موازین پدافند غیرعامل و به طور طبع ایجاد زیر ساخت های فرهنگی صورت گرفته و در حال پیگیری است .

وی ضمن تشریح زیر ساخت های فرهنگی این مهم افزود: درک این واقعیت که پدافند غیر عامل به معنای مصونیت حداکثری و افزایش آستانه مقاومت ملی بشمار می رود، اساس زیرساخت فرهنگی این مقوله است و در این رابطه اقدامات صورت گرفته در تعیین جایگاه آسیب پذیری،  احصاء میزان توان بازدارندگی ، پتانسیل مصون سازی فعالیت های شرکت نهادینه کردن اجرای  اصول و ضوابط پدافند غیر عامل را در طرح های توسعه ای از ضروریات است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمان به اقدامات این شرکت اشاره کرد و گفت : در شرکت آبفار استان کرمان اقدامات اولیه و برنامه ریزی ها به صورت کارشناسی در حوزه تهدیدات بیولوژیکی و  سایبری، انجام شده است و براي تامین امنیت  در حوزه كاركرد خود برنامه هاي گسترده و متنوعي را به اجرا گذاشته است كه از جمله اقدامات شاخص در اين مورد علاوه بر تقویت مولفه های مقاومت در مقابل تهدیدات، فرهنگ سازی و ایجاد باور عمومی در مورد تاثیر پدافند غیر عامل در کاهش آسیب پذیری ،  ايجاد زيرساخت هاي ایمنی منابع تامین و مخازن ذخیره آب  ، مي توان به تشكيل اكيپ هاي واكنش سريع ، بالابردن ضریب امنیتی سامانه های نرم افزاری، حفاظت ویژه ، احراز آمادگی و برنامه ریزی برای واکنش در شرایط اضطراری و ... رانامبرد.

مهندس رشیدی ادامه داد : با توجه به اهمیت موضوع بیوتروریسم و توان بالقوه آن در به خطر انداختن همزمان مقوله امنیت و سلامت عمومی کمیته ویژه مرتبط با حصارکشی و حفاظت منابع تامین و مخازن ذخیره آب در شرکت شکل گرفته است و مخازن ذخیره آب در سطح استان مصون سازی می شود .

وی ادامه داد : به منظور حفاظت فیزیکی در بودجه سالانه این شرکت مبلغ بیش از 220 ميلياردریال اختصاص داده شده است .

لازم به ذکر است، شرکت آبفار استان کرمان به جهت ایفای تعهدات ناشی از برنامه های پدافند غیر عامل ، در جلسه ی نکوداشت پدافند غیر عامل بعنوان دستگاه برتر معرفی و دبیر پدافند غیر عامل این شرکت نیز از سوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان لوح تقدیر دریافت نموده است.

Print

تعداد نمایش ها (532)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
نظر شما در رابطه با این سایت چه می باشد؟ثبت رأی  مشاهده نتایج

تاریخ آخرین به روز رسانی 1397/09/11