EN

معاون اول رئیس جمهور در مراسم آبرسانی به 34روستای استان گفت: خدمت به روستا به شکل خاص در تامین زیربناها نظیر آب از مهمترین اقداماتی است که در دولت یازدهم در دستور کاردولت قرار دارد

بازدیدها: 167

نوشته شده توسط ravabet omoomi در .

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

معاون اول رئیس جمهور در مراسم آبرسانی به 34روستای استان گفت: خدمت به روستا به شکل خاص در تامین زیربناها نظیر آب از مهمترین اقداماتی است که در دولت یازدهم در دستور کاردولت قرار دارد.
اسحاق جهانگیری در مراسم بهره برداری همزمان  34روستای استان از نعمت آب ونیز افتتاح ویدئو کنفرانسی چند پروژه آبرسانی در لرستان ویزد گفت: وزارت نیرو در آبرسانی به روستاها خدمات خوبی داشته است که این اقدامات قابل قدردانی وتشکر است.
وی تصریح کرد:باید امر آبرسانی را به سبب اهمیت آن در زندگی مردم روستا درسریع ترین زمان ممکن انجام داد.

در این مراسم همچنین وزیرنیرو نیز به آبرسانی روستایی در2هزار روستای کشور تاپایان سال  اشاره کرد وگفت: تاکنون از این 2هزارروستا 1هزار و486روستا به نعمت آب آشامیدنی دسترسی پیدا کردند.
حمید چیت چیان با تاکید برآب رسانی به 924روستا در سطح کشوراظهار کرد: سال 92که ابتدای کار دولت بود ما هیچ بودجه ای برای آبرسانی نداشتیم ولی در نخستین سالی که دولت بودجه مصوب کرد 200میلیارد تومان برای آبرسانی تخصیص یافت.
چیت چیان اظهار کرد: برای سال 94 این بودجه به 400 میلیارد تومان ارتقا پیدا کرد و در سال 95 نیز 500 میلیون دلار و 400 میلیارد تومان و 100 میلیارد تومان دیگر از محل عوارض در قانون بودجه برای آبرسانی به روستاها اختصاص یافت که در مجموع این اعتبارات در سال 95 به 2هزار میلیارد تومان رسید که تحول بزرگی در خدمت رسانی به مردم روستاهای کشور بود
وی پوشش آبرسانی پروژه ها تا پایان سال را به ازای 2هزار روستای آبرسانی شده ، 780هزار نفر ذکر کرد.
چیت چیان تاکید کرد: امروز در مجموع سه استان 141پروژه روستایی به آب آشامیدنی دسترسی یافتند که 34روستا در استان کرمان  و بقیه آن در استانهای لرستان ویزد بود.
وزیرنیرو خاطرنشان کرد: 18هزار و500نفر در پروژه های آبرسانی روستایی کشور در قالب شرکت های پیمانکاری مشغول کار هستند.
در ادامه مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان نیز با اشاره به فقدان آب در 600روستای استان گفت: همسو با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کنیم و 101 میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های آب و فاضلاب استان کرمان اختصاص داده شده است که مشکل آب آشامیدنی 315 روستا با جمعیت 186 هزار نفر رفع می‌شود
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان کرمان ادامه داد: تاکنون پروژه آبرسانی به 240 روستا با جمعیت 61 هزار و 500 نفر به بهره‌برداری رسیده است و جلوتر از برنامه حرکت می‌کنیم.

رشیدی اضافه کرد: هنوز 600 روستای فاقد آب در استان کرمان داریم که به اعتبار ویژه برای آب‌رسانی به این روستاها نیاز است.
مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان خاطرنشان کرد: شرکت آبفار کرمان در اجرا مفاد اقتصاد مقاومتی در بین دستگاههای اجرایی استان پیشرو است.

آخرین بروز رسانی پورتال :یک شنبه ,22 دی 1395